Усі населені пункти
294 фото
Чернігів
Застриження
Знайомство з дерев'яною архітектурою Чернігова ми пропонуємо розпочати саме з цього маршруту. Чому? Він проходить досить близько до старого міста у районі Застриження (лівий берег річки Стрижень). Заселення цього району розпочалося ще у 12-13 століттях, але зрозуміло, що з того часу нічого не залишилося. Повторно цю територію заселили вже у козацькі часи. Протягом 18-19 століть тут селилися купці, багаті ремісники та державні службовці.
На маршруті можна побачити як зразки дуже багатої садибної забудови 19 століття, так і приклади більш простої, але від того не менш цікавої дерев'яної архітектури. Навіть корінні чернігівці відкриють для себе багато нового.
Приємним доповненням до дерев'яної архітектури будуть цегляні будинки Тарновського (обласна бібліотека для юнацтва) та чернігівського губернатора, а також архітектурний ансамбль Чернігівської духовної семінарії (військовий госпіталь).
Центр
Якщо ви завітали до Чернігова на короткий проміжок часу та бажаєте нашвидкуруч оглянути його дерев'яну архітектуру, прогуляйтеся цим невеличким маршрутом, який сповна ознайомить вас із традиційною забудовою міста. Тут ви зануритесь у спокій та затишок, характерний для нашого невеликого міста, заглибитесь у його ще не таку забуту історію, нанизану на мереживо старих вуличок, та пізнаєте Чернігів, яким знають його місцеві.
Землянки
Кожне старе місто має особливий район, сповнений історій та історії, хоча й простенький на перший погляд. Чернігів не виняток, і цей компактний маршрут тому доказ.
Найкоротший із запропонованих, маршрут "Землянки" познайомить чернігівців та гостей нашого міста із розмаїтою, іноді карколомною архітектурою, яка дасть змогу уявити старовинне місто, що поєднувало у собі безліч національностей, стилів та смаків. Справжньою окрасою подорожі є модерний будинок Рацкевича, дечим схожий на іграшковий. Також мандрівник неодмінно буде зацікавлений, натрапивши на кремезний півторасотлітній дім на «жилому погребі» у самому серці історичного району. Не лишать байдужим нікого й охайні, а подекуди – загадкові, піддашки та віконниці старовинних купецьких садиб.
Ковалівка
Якщо ви вважаєте, що історія Чернігова представлена лише церквами, то ми спробуємо вас здивувати. Відійдіть півкварталу від головної вулиці міста і ви поринете у зовсім інший Чернігів – спокійний, тихий та приємно провінційний. Цей Чернігів ще зберігає півторастолітні особняки, які пережили не одну катастрофу та пам'ятають своїх власників: купців та дворян.
Район Ковалівка почав заселятися у 19 столітті і спочатку був околицею міста. Але, як часто буває, згодом сюди почали перебиратися більш заможні мешканці. Сьогодні тут можна зустріти прекрасні зразки модерної дерев'яної архітектури та подивуватися, як старі будівельники вміли поєднувати цеглу та дерево. Багаті оселі дворян та типові міщанські будинки «на погребах» не залишать вас байдужими. Серед іншого маршрут ознайомить вас із будинком династії медиків Полторацьких, садибним маєтком шляхтича Спановського, особняками священника Митькевича та єврейського купця Гозенпуда.
Холодні Яри
Бажаєте поглянути на рідне місто під незвичними кутами? Тоді вам неодмінно варто пройтися цим маршрутом. Обживати осердя старого району, що й досі зветься Холодними Ярами, розпочали ще у 18 столітті, хоча ця частина міста приховує у собі й давніші сліди історії. Гуляючи цим маршрутом, багато чернігівців відкриють низку нових для себе вулиць, адже не місцеві рідко тут бувають. Давні вулички з вигадливою геометрією зміяться поміж старовинною забудовою, за кожним поворотом приховуючи нову дерев’яну перлину.
Мандрівнику ж цікаво буде пройтися тінистими вуличками та побачити місто таким, яким його бачив Михайло Коцюбинський. У Холодних Ярах Чернігів не дасть забути, що він - місто на горах!
Є контакт!
Дякуємо за Ваше повідомлення. Ми обов’язково зв’яжемося з Вами у відповідь протягом наступних 24 годин. А тим часом запрошуємо переглянути нашу галерею, якщо у Вас ще не було такої можливості!
До галереїДякуємо!
Посилання на сайт успішно поширено. Ми щиро вдячні за Вашу увагу до нашого проекту.
до сайту